sobota, 14 lutego 2015

Book pleasowe TOP 5 na Walentynki 2015

Walentynki, święto które albo ludzie kochają albo nienawidzą. Ja zdecydowanie zaliczam się do drugiej grupy. Nigdy nie wyczekiwałam tego święta i w przyszłości też na niego nie będę czekać. Jednak skoro 14 lutego to święto miłości, to może warto wspomnieć o moich ulubionych książkach związanych z tą tematyką. Muszę jeszcze dodać zanim przejdę do kolejnych przykładów, że w kwestii romansów i tym podobnych, bardzo ale to bardzo ciężko mnie zadowolić, bo zwykle są one przesadzone albo głupie.

Kolejność książek jest całkowicie przypadkowa.

Duma i uprzedzenie Jane Austen

Przed twórczością Jane Austen zapierałam się rękami i nogami. Aż w końcu jednego dnia przeczytałam Dumę i uprzedzenie i zakochałam się w tej książce. Później też postanowiłam sprawdzić inne dzieła tej autorki, ale one praktycznie w ogóle mi nie przypadły do gustu.
Historia Elizabeth Bennet i Fitzwilliama Darcy'ego zachwyciła mnie od razu, ponieważ wszystko zaczęło się od takiej jakby niechęci do siebie bohaterów. I właśnie ta duma i uprzedzenia przyciągnęły do siebie Elizabeth i pana Darcy'ego. Sama kocham, dosłownie kocham pana Darcy'ego, a to dlatego, że pokazał Elizabeth jak bardzo mu na niej zależy i co jest wstanie dla niej zrobić.

Wichrowe wzgórza Emily Bronte

Kolejny klasyk jednej z sióstr Bronte. Książka przedstawia losy Cathy i Heathcliffa. Ona pochodzi z dobrego domu, on jest cyganem przygarniętym przez jej ojca. Dwie osoby, których miłość nie powinna połączyć ze względu na status społeczny. Historia ich miłości jest bardzo przejmująca, mroczna i piękna. Ich miłość pokazała, że to uczucie, które niewoli, jest wieczne i doprowadza do szaleństwa.
Wyznania gejszy Arthur Golden

Ta książka nie mogła się nie znaleźć w moim rankingu. Kocham zarówno ją jak i film na jej podstawie, który miał ogromny wpływ na to czym się teraz interesuje, czyli kulturę azjatycką.
Miłość między Prezesem a Sayurii wygląda niczym jak historia Kopciuszka, bo to właśnie dzięki niemu stała się ona gejszą. Cudowna historia, która ma swoje szczęśliwe i nieszczęśliwe momenty.
Gwiazd naszych wina John Green

Jakby mogło zabraknąć w rankingu najbardziej znanej książki Johna Greena? No jak? Zazwyczaj nie zachwycam się miłością między nastolatkami, ale w tej książce zakochałam się już podczas słuchania audiobooka po angielsku. Hazel i Augustus są cudowną parą i aż szkoda, że ich historia kończy się tak smutno.
P.S. Kocham Cię Cecila Ahern

Jednak z piękniejszych historii miłosnych jakie miałam okazję czytać. Na temat tej książki kręciłam videorecenzję i możecie ją obejrzeć >>TUTAJ<< 
To jest niesamowite jak można zaplanować i jednocześnie zadbać o ukochaną osobę po śmierci. Coś pięknego i podejrzewam, że niejedną dziewczynę to doprowadziło do płaczu.

Napiszcie mi jakie są Wasze ulubione historie miłosne. Jeśli chodzi o mnie do dużo bardziej się zachwycam miłością w japońskich i koreańskich dramach i nawet jeśli ona jest schematyczna i przesłodzona to aktorzy potrafią tak ją przedstawić, że się rozpływam. No cóż jestem osobą pełną paradoksów, ale może dzięki Wam pokocham jakieś nowe pary.4 komentarze:

 1. ''Gwiazd naszych wina'' to faktycznie jedna z najlepszych książek o tematyce miłosnej. Osobiście dodałabym do tej listy jeszcze ''Hopeless''. Co do dram się zgadzam. Te historie miłosne niemal zawsze we mnie trafiają, ostatnio nawet spędzam tyle czasu na ich oglądaniu, że może to śmiało konkurować z czytaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Duma i uprzedzenie i Wichrowe Wzgórza to moje 'must read'! Zgadzam się z tobą co do Gwiazd Naszych Wina, a co do P.S. Kocham Cię to muszę się zastanowić - właśnie czytam Love, Rosie tej autorki, więc myślę, że i tę książkę kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się zupełnie z Gwiazd Naszych Wina i Wichrowymi Wzgórzami. Obowiązkowe lektury nie tylko na Walentynki, ale też ogólnie!
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię "Wichrowe wzgórza" i bardzo chcę przeczytać "Duma i uprzedzenie" :) "Wyznania gejszy" nie czytałam, a zamiast GNW (niestety nie moja bajka... nie podobała mi się ta książka) wybrałabym "Anna Karenina" :)

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję.

Komentarze typu: "obs za obs", "kom za kom", "fajny blog. zapraszam do mnie" czy "wpadnij do mnie na konkurs" będą uznawane za spam, a co za tym idzie będą kasowane!