piątek, 2 stycznia 2015

Book Please w 2015 - jakie stawiam sobie wyzwania?

Hej!

Jak tam udał się Sylwester? Ja jak przystało na rasowego nerda spędziłam go przed komputerem oglądając występy moich ukochanych gwiazd kpopu i bawiłam się przy tym świetnie.

Dzisiaj przychodzę do Was z tym czym chcę się zmierzyć w roku 2015, jeśli chodzi o książki. Pewnie niektórzy sobie pomyślą, a co z podsumowaniem? Otóż na Bookpleasowym facebooku napisałam Wam, że takie podsumowanie się nie ukaże, ponieważ swoją działalność z kanałem jak i z blogiem rozpoczęłam pod koniec roku, więc nie widzę sensu, aby coś takiego miało miejsce i nie mogłabym przekazać pełnych wrażeń z całego roku.

Ok. To teraz przejdźmy do tego co chcę osiągnąć, jakkolwiek to patetycznie brzmi, w 2015 roku.

 1. Przeczytać 60 książek - co roku staram się czytać ok. 100 książek. Niestety już 2 lata pod rząd poległam, dlatego też zmniejszyłam liczbę książek do przeczytania, aby udało mi się osiągnąć cel, a jak dam radę przeczytać więcej to super!
 2. Wyzwanie z półki - brałam w nim udział w zeszłym roku i osiągnęłam cel, który sobie postawiłam. W ciągu wakacji przeczytałam wiele książek zalegających w mojej biblioteczce. I w tym roku postanowiłam kontynuować to wyzwanie, aby z czystym sumieniem kupować nowe książki. W tym roku chcę przeczytać 15 książek należących do mnie.
 3. Przeczytam tyle, ile mam wzrostu - w zeszłym roku też brałam w tym udział, ale jakoś poległam i czasami zapominałam mierzyć grzbietów. Jestem strasznie ciekawa ile książek zmieści się w moim wzroście, czyli 180 cm.
 4. Lista BBC i klasyki literatury - jako, że rzadko czytam literaturę klasyczną, nie dlatego że nie lubię, ale dlatego że inne książki zabierają mój czas. Tutaj nie stawiam żadnej konkretnej liczby i na koniec 2015 sprawdzę, ile udało mi się książek z tej dziedziny przeczytać.
 5. Udział w wyzwaniach czytelniczych na 2015 rok - te listy widziałam na różnych instagramach i stwierdziłam, czemu by nie. Nie wiem czy uda mi się spełnić wszystkie kryteria z tych list i nie będę robiła tego na siłę, ale na pewno będę miała na uwadze niektóre podpunkty.


Może teraz coś na temat dalszej działalności bloga i kanału. Chciałabym częściej pisać recenzję książek i mam nadzieję, że uda mi się bardziej wyrobić, bo czasami piszę tak sztywno, że mnie samą boli, dlatego wielu opinii nie opublikowałam. Poza recenzjami chcę być bardziej aktywna na blogu, bo to on był pierwotnym zamysłem, kanał powstał później.

Co do kanału to chcę publikować więcej filmików, ale jak na razie mogę pozwolić sobie na jeden tygodniowo. Może podczas wakacji uda mi się częściej. Dlatego też koniecznie dajcie mi znać jakie filmiki Was interesują.

Jak pewnie już zauważyliście na blogu pojawił się ranking, książek które chcecie abym najpierw przeczytała. Zdecydowałam się na niego, ponieważ mam tyle książek i już sama nie wiem co mam czytać. Jakbym mogła to zapewne czytałabym wszystko na raz, ale niestety tak się nie da :( Wierzę, że dobrze mi poradzicie i lista będzie się zmniejszać.

W tym poście to już wszystko co chciałabym poruszyć. Jakby mi się coś by przypomniało to na pewno poinformuję Was na facebooku. Mam w tym roku postanowienie częstszego odzywania się na fanpage'u (głupio się czuję wypisując to słowo). Dziękuję za to, że jesteście ze mną na kanale i na blogu i tak bardzo wierzycie we mnie i dajecie mi ogromną motywację do działania. Jesteście najlepsi! Uwielbiam Was!


6 komentarzy:

 1. Jesteś naprawdę wysoka. ;] Życzę wytrwałości w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. O akcji przeczytaj tyle ile masz wzrostu nie słyszałam, ale chyba wezmę udział, z moimi 160 cm. będzie łatwiej :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia! Mam nadzieję, że uda Ci się wywiązać ze wszystkich swoich postanowień :)

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki za zrealizowanie postanowień! A przy okazji zapraszam do mojego wyzwania "Grunt to okładka". :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę wytrwałości w postanowieniach ;)

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję.

Komentarze typu: "obs za obs", "kom za kom", "fajny blog. zapraszam do mnie" czy "wpadnij do mnie na konkurs" będą uznawane za spam, a co za tym idzie będą kasowane!